Liečivé kamene

 
 
 

Liečivé kamene

 

Magická sila Krištálov

Ľudia už odpradávna verili v silu drahých kameňov a kryštálov. Starobilí Aztékovia verili v ich liečivú silu a prikladali kamene na telá chorých.

A akási skrytá energia pomáhala chorým uzdraviť sa. Sofistikovanejšie využívala silu kameňov aj tradičná čínska medicína. S podobným trendom sa stretávame aj v starovekej Európe, kde sa drahokami a kryštály stali ozdobami panovníkov. Svoje miesto si našli na korune, žezle, jabĺčku či na ošatení. Aj v tomto prípade sprevádzala panovníkov akási tajomná sila z kryštálov.

Dnes už vieme, že minerály majú pozitívny vplyv na zdravie a vedomie človeka. S najväčšou pravdepodobnosťou dokážu kryštály oscilovať a pohlcovať elektomagnetickú energiu. Tú následne prinavrátia oslabenému organizmu. Kamene sa využívajú napríklad pri liečbe alergií, dýchacích problémov či telesnej vyčerpanosti. Odborníci odporúčajú, aby ste kryštály ukladali na postihnuté miesta či na energetické bodové miesta na tele – tzv. čakry. Po čase stačí kryštál umyť pod prúdom tečúcej vody a nechať „nabiť“ na slnku, kde si kryštál prevezme energiu a pretransformuje ju na svoju liečivú moc.

Uplatnenie kryštálov a minerálov je rôznorodé. Dnes sa stretávame s prítomnosťou minerálov počas relaxačných masaží, do povedomia sa dostáva nosenie kryštálovových náhrdelníkov a radi pijeme minerálne vody počas horúcich letných dní.

Mnoho ľudí verí aj v magickú silu kryštálov podľa znamenia horoskopu. Tak, ako ľudia narodení v rôznych znameniach sú odlišní, to isté platí aj o pozitívnom vplyve kryštálov. Každé zo znamení horoskopu má svoj špecifický zoznam Dahých kameňov.