Achát biely prírodný

 
 
 

NOVINKY

Achát biely prírodný

Achát biely, prírodný minerál, 3ks.
Výrobca:Výrobca 1
Kód produktu:488
Ušetríte: 45 % Bežná cena: 4,00 € Vaša cena: 2,20 €

 

ACHÁT

Acháty sú známe viac ako 8 000 rokov. Achát je pomenovaný podľa rieky Achotés na Sicílii. Obľúbený bol už v staroveku. Zhotovovali sa z nich nástroje, neskôr ozdobné predmety. V starom Ríme a Grécku mali význam talizmanov, vyrezávali sa z nich pečatidlá a gemy.

Acháty sú výnimočné kamene, ktoré sa vyznačujú svojou kresbou, pestrofarebnosťou a vyskytujú sa vo viacerých formách. Častokrát sa aj dofarbujú. Niekedy je v strede achátu dutina, ktorá je vyplnená kryštálmi ametystu, záhnedy, kalcitu alebo zeolitu. Známe sú: achát šedý, ružový, machový, stromčekový, biely, dendritický a iné. Achátom bolo pripisované množstvo magických schopností. Chránili ľudí pred jedmi, zbystrovali zrak, zaháňali búrky a uragány. Nosili ich záhradníci, ktorým mali pomôcť povzbudiť plodnosť rastlín a obilia.

Najznámejšie sú acháty z Brazílie. Dostať ho vo forme tenkých plátov, nábrusov a tromlovaných kameňov. Prekrásne sú farebné achátové svietniky, pyramídy, zvonkohry a rôzne iné výrobky, ktoré nás ochraňujú, liečia a krásne sa vynímajú v miestnosti.

Achát pomáha pri očných ochoreniach, bolestiach hlavy, chrbta a je vhodný v tehotenstve, chráni novovzniknutý život. Stimuluje tráviaci systém, detoxikuje lymfatický system, znižuje horúčku a pomáha pri kožných chorobách. Pri alergických ťažkostiach ako senná nádcha dokáže modrý achát utíšiť reakciu imunitného systému na peľ alebo prach. Ukľudňuje dráždivé kýchanie a svrbenie očí.

Dodáva silu a odvahu, zvyšuje sebavedomie a sebaúctu, ukľudňuje a pomáha vysloviť pravdu. Achát nás celkovo chráni, nepripúšťa k nám negatívnu energiu, a preto je vhodné nosiť ho ako šperk, alebo ho vystaviť v miestnosti. Ak požiadate, aby zabránil vstupu nečakaných návštevníkov alebo nepozvaných susedov, tento kryštál dokáže ochrániť vaše hranice. Stačí umiestniť achátovú pyramídu, geódku alebo drúzu či už v blízkosti dvier, alebo do dvora vášho domu.

Čistí sa ako väčšina kameňov pod tečúcou vodou a nabíja sa na slnku.