O kameňoch

 
 
 

Ametyst

Častokrát si povieme: “rozbolela ma z neho hlava.” Meňte sa sami, potom sa zmenia aj ľudia vo vašom okolí. Ametyst patrí k najkrajším odrodám kremeňa. Poznali ho už Egypťania. Je označovaný za biskupský kameň. Je fialovej farby, ktorá je najvyššou duchovnou farbou. Ametyst dáva do rovnováhy našu myseľ a cit.

Celý článok...
 

Krištáľ

Jedným z najznámejších a najrozšírenejších drahých kameňov je číra odroda kremeňa, kryštál. Názov pochádza z latinského slova – crystallus – grécky ľad. Používali ho už v starom Grécku, starovekí Rimania ho používali proti horúčkam a na utíšenie bolesti, Budhizmus ho zaraďuje medzi sedem drahocenností a Tibeťania ho dodnes používajú ako liek na otvorené rany.

Celý článok...
 

Ruženín

Kameň lásky

Existuje len jedna veľká moc na Zemi, a tou je láska. Ruženín je odroda kremeňa ružovej až tmavoružovej farby, niekedy jemne sfarbený do fialova. Svojimi jemnými vibráciami ruženín obklopuje dušu a svojím hebkým, ružovým svetlom vyvoláva nežnosť a lásku.

Celý článok...
 

Perla

Perla je darom mora, vzniká v mušli (perlorodke), do ktorej prenikne zrnko piesku alebo iné cudzie teliesko, okolo ktorého sa vylučujú vrstvičky perlete a postupne vytvárajú perlu.

Celý článok...
 

Lapis Lazuli

Názov pochádza z arabsého lazhvard – modrý, z latinského lapis – kameň, a arabského azul – nebo.Lapis lazuli sa nosieval v presvedčení, že svojho vlastníka ochráni pred zlom. Je to modrá hornina metamorfovaného vápenca prerasteného lazuritom, pyritom a inými minerálmi. Jej farba je výrazne modrá s drobnými zhlukmi bieleho kalcitu a mosadznožltého pyritu, čo sa pokladá za znak najlepšej kvality.

Celý článok...
 

Achát

Acháty sú známe viac ako 8 000 rokov. Achát je pomenovaný podľa rieky Achotés na Sicílii. Obľúbený bol už v staroveku. Zhotovovali sa z nich nástroje, neskôr ozdobné predmety. V starom Ríme a Grécku mali význam talizmanov, vyrezávali sa z nich pečatidlá a gemy.

Celý článok...
 

Labradorit

Labradorit je mystický kameň, ktorý prináša úspech a ak mate hoci aj zdanlivo nesplniteľný sen, práca s labradoritom vám môže pomôcť tento sen uskutočniť.

Celý článok...
 

Koral

Morský les

Koral je organická látka, skladá sa z kostier morských živočíchov. Tieto drobné živočíchy žijú v teplých morských oblastiach prirastené ku dnu. Najčastejšie sa tiahnu popri pevninách alebo obklopujú ostrovy. Sú konárovito rozvetvené a vytvárajú koralové útesy.

Celý článok...
 

Karneol

Karneol je žltooranžovej, oranžovej až oranžovočervenej farby. Už v Antickej dobe bol používaný na výrobu rôznych ozdobných predmetov, ako aj pečatidiel.

Celý článok...
 

Turmalín

Elektrický kameň

Názov pochádza zo singhalského turmalínu, čo znamená kameň, ktorý priťahuje popol. Do Európy priviezli turamali holandskí moreplavci v roku 1703 zo Srí Lanky, je to červený kameň nájdený na ďalekom východe.  V Oriente turmalín získal svoj názov “elektrický kameň” podľa charakteristickej schopnosti vytvárať zahriatím alebo trením na povrchu elektrické pole, a tak priťahovať ľahké prášky (popol, prach, kúsky papierikov).

Celý článok...