Ametystová geóda

 
 
 
fullsizerender-(3).jpg
 
 

Ametystové a citrínové geódy

Ametystová geóda

Tmavo fialová, 7,7 kg VYPREDANÁ
Výrobca:Výrobca 1
Kód produktu:907
Vaša cena: 250,00 €

Tmavo fialová ametystová geóda vysokej kvality.

v 38cm x š18 cm x hl11 cm

Ametyst

Častokrát si povieme: “rozbolela ma z neho hlava.” Meňte sa sami, potom sa zmenia aj ľudia vo vašom okolí. Ametyst patrí k najkrajším odrodám kremeňa. Poznali ho už Egypťania. Je označovaný za biskupský kameň. Je fialovej farby, ktorá je najvyššou duchovnou farbou. Ametyst dáva do rovnováhy našu myseľ a cit. Za myšlienkový proces zodpovedá hlava. Problémy s hlavou vám odráža nesúlad medzi citmi a rozumom, preto bolesť hlavy je predovšetkým signál, že niečo robíme zle. Ametyst je najznámejší, najobvyklejší a je veľmi účinný pri bolestiach hlavy a migréne. V týchto prípadoch prikladáme kameň na tretie oko, alebo ním masírujeme čelo, spánky a zátylok tam, kde cítime najväčšiu bolesť. Určite sa vám stalo, že ste na niekoho intenzívne mysleli, náhle zazvonil telefón a zavolal vám tento človek. Tak sa prejavuje sila myšlienky. Sme zodpovední za každú svoju myšlienku, ktorou rozhodujeme o tom, čo tvoríme a ako žijeme.

Ametyst je aj kameň očisty, pomáha nám opustiť staré návyky, predstavy a emócie, a nahradiť ich lepšími. Zbavuje nás hnevu, strachu, negatívnych vlastností a sklonov, ktoré nás zaťažujú a naopak v nás prebúdza dobrotu a láskyplnú múdrosť. Prináša rovnováhu do vzťahu muža a ženy a harmonizuje ich rodinný život. U detí tíši zlostné správanie, záchvaty hnevu a výbuchy hystérie.

Priaznivo pôsobí pri posilnení krvného obehu, zažívacích orgánov a kožných poruchách, je užitočný pri závislostiach. Pomáha pri liečbe neuralgie, nespavosti a posilňuje vôľu. Účinné sú masáže s ametystovými tuškami, mydlami a guličkami. Ametyst je dostupný vo viacerých formách. Ametystovú geódu, drúzy môžeme umiestniť či už  v obývacej časti bytu, detskej izbe, spálni, alebo aj v kancelárii. Jedinečnú moc má ametystový náhrdelník, prívesok alebo náramok, nakoľko naše telo má s ním priamy kontakt po celý deň. Šperky obvykle vyberáme podľa svojho vkusu, intuície, podľa svojho cítenia.

Ametyst čistíme pod vlažnou prúdiacou vodou. Nabíjame ho mesačným svitom, nakoľko na slnku stráca farbu.